Category: Bez kategorii

Błonnika pokarmowego nie może zabraknąć

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

Błonnika pokarmowego nie może zabraknąćWielu lekarzy i dietetyków zwraca obecnie uwagę pacjentów na błonnik pokarmowy. Pełni on bowiem każdej diecie niezwykle ważną rolę. Nie powinno go nigdy zabraknąć i warto o tym pamiętać. Błonnik pokarmowy pełni przede wszystkim rolę oczyszczającą dla układu trawiennego. Dzięki niemu, można oczyścić jelita z resztek pokarmowych i złogów, jakie powstają. Poza tym, pomaga on pozbyć się również toksyn. Wskazany jest w przypadku osób odchudzających się i dbających o sylwetkę, ale również dla każdego człowieka, który chce być zdrowy i pełen sił. Więcej…

Naturalne zioła

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

Naturalne ziołaCodzienna dieta jest bardzo ważna dla każdego organizmu. Wpływa ona na bardzo wiele aspektów takich jak zdrowie i samopoczucie. To, dlatego zaleca się stosowanie odpowiedniej diety bogatej w naturalne produkty. Zioła są doskonałym dodatkiem do wszystkich potraw, ale mogą być także spożywane w inny sposób. Stanowią one jeden z najstarszych i najbardziej znanych sposobów na urozmaicenie smaku pożywienia, leczenia chorób, a także wzmacniania organizmu.

Więcej…

W jaki sposób dawkować witaminę D?

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

W jaki sposób dawkować witaminę D?Witamina D jako jedna z niewielu, może być pozyskiwana w sposób naturalny, czyli za pośrednictwem promieni słonecznych oraz produktów spożywczych. Wiadomo jednak, że ilość witaminy D dostarczanej do organizmu tą drogą jest niewystarczająca, dlatego też wskazana jest dodatkowa suplementacja. Wybierając preparaty witaminowe należy zwrócić uwagę na zawartość witaminy D oraz indywidualne potrzeby organizmu.

Więcej…

Pierwsze samodzielne wakacje

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

Pierwsze samodzielne wakacjeW życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy po raz pierwszy wyjeżdża sam na wakacje. Zazwyczaj rodzice decydują się, aby puścić swoją pociechę na kolonie lub obóz. Oczywiście, dziecko pozostaje wówczas pod stałą opieką osób dorosłych, które dbają o jego bezpieczeństwo. Poza tym, otoczone jest również rówieśnikami. Wielu rodziców martwi się jednak o jego bezpieczeństwo i zastanawia, czy jest to aby dobrym pomysłem, aby młody człowiek jechał gdzieś bez nich.

Więcej…

Mąka żytnia – charakterystyka

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

Mąka żytnia - charakterystykaMąka żytnia jest bardzo popularna. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do wypieku pieczywa oraz przygotowywania zakwasu na żur. Zalicza się ją do mąk chlebowych, podobnie jak mąkę pszenną. Typ mąki uzależniony jest od tego jak dobrze zmielone i oczyszczone zostanie ziarno żyta. Delikatna mąka o jasnej barwie pochodzi z bielma – wewnętrznej części ziarna.

Więcej…

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

Bezpieczeństwo ponad wszystkoRodzinne wypady w góry to już tradycja dla wielu rodzin i nikogo nie dziwi ogromne przywiązanie do konkretnych miejsc, szczytów czy regionów. Oczywiście w Polsce nie brakuje ciekawych gór, ale wiele rodzin regularnie wraca w to samo miejsce, które z jakiegoś powodu urzekło je w przeszłości.

Więcej…

Istnienie zdrowotnych substancji

Brak komentarzy

Kategorie:Bez kategorii

Istnienie zdrowotnych substancjiW ostatnich latach wielu produktom z pogranicza suplementów diety, leków i produktów leczniczych, przypisywano magiczne spalanie tłuszczu czy niesamowitą skuteczność w wspieraniu procesu treningowego. Oczywiście nie zawsze za reklamą danego środka jako wspierającego chudnięcie stoi fałsz, ale nie wszystkie produkty sprzedawane jako takie, mają rzeczywistą wartość.

Więcej…