Bezpieczne odchudzanie zimą

25 maja 2012 Off By Ela

Zima jest porą roku, w której zwykle przybywa nam kilka dodatkowych kilogramów. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze większość osób, podczas zimy nie uprawia żadnych sportów zimowych, mniej także ruszamy się na co dzień bowiem pogoda nie sprzyja nawet spacerom, chętniej natomiast ze względu na chłód spożywane są tłuste, wysokokaloryczne posiłki. Takie połączenie powoduje nic innego jak szybkie przybieranie na wadze, i najprawdopodobniej też pośpieszne odchudzanie się na wiosnę.

Nawet jeśli się to uda, to i tak takie wahania wagi są co najmniej nie zdrowe dla naszego organizmu. Zimą, jeśli stosuje się odpowiednią dietę można się oczywiście należycie odchudzać, ale można też, dzięki prawidłowym nawykom żywieniowym nie dopuścić w ogóle do tego, aby przybrać na wadzę, wystarczy w większości przypadków po prostu uważać na to co się je. Już samo to wystarcza bowiem podczas chłodniejszych dni zużywamy więcej energii na ogrzewanie swojego ciała, co może mieć wpływ na spadek wagi. Stosowane w takim okresie powinny być zdrowe, niskokaloryczne posiłki.

Wskazane są produkty pełnoziarniste czy też ryby. W zimę o wiele trudniej jest o owoce oraz warzywa, ale zawsze zakupić można je mrożone. Taka obróbka termiczna pozbawia się niestety części witamin, toteż niektóre z nich dostarczyć można spożywając inne produkty, jak również stosując zdrowe suplementy diety. W okresie zimy bardzo ważne staj się odpowiednie śniadanie zapewniające nam energię na cały dzień. Mniej obfita powinna być natomiast kolacja. Dobrze jest ustalić sobie pewną normę kalorii, której to normy nie powinno się przekraczać. Od razu dodać można, że słodkie, tak bardzo popularne napoje także dostarczać mogą sporej liczby kalorii, których na co dzień nie zauważamy, szklaneczka takiego słodkiego napoju to niekiedy nawet do 100 kalorii. Najzdrowsza jest oczywiście woda mineralna.

O poranku wypić można także herbatę, co z całą pewnością przyśpieszać będzie metabolizm. To także ma ogromne znaczenie podczas procesu odchudzania się.