Ból brzucha

Ból brzucha

16 lutego 2015 Off By Ela

Ból brzucha dotyka każdego z nas. Jest to niezbyt wygodna przypadłość, która powodowana jest wieloma czynnikami często od nas niezależnymi. Tak, więc brzuch może nas boleć z powodu zapaleń narządów wewnętrznych jak i z powodu złego żywienia. Każdy z nas na pewno wie, czym jest niestrawność i tym podobne infekcje. Więc w chwili, gdy mamy ból brzucha przyczyny mogą być naprawdę różne. Wyróżnia się trzy rodzaje charakteru takich boleści.

Rodzajowo nazywa się je bólami somatycznymi, trzewnymi lub też odniesionymi. Zależnie od jednego z tych typów infekcja atakuje inne części jamy brzusznej. W przypadku bólów somatycznych podrażniona zostaje otrzewna ścienna jak i ściany jamy brzusznej. Tego typu schorzenia charakteryzują bodźce związane z pociąganiem, cięciem, uciskiem i zmianą temperatury.

Bóle trzewne

W przypadku bólów trzewnych mówi się o podrażnieniu receptorów otrzewnej trzewnej zaś boleści odniesione charakteryzowane są infekcją nerwów zebranych w dermatomy. Nerwy te zazwyczaj znajdują się w kręgach poszczególnych segmentów rdzenia kręgosłupa. Leczenie bólu brzucha może przebiegać w różny sposób. Zazwyczaj stosujemy medykamenty przepisane nam przez lekarzy czy farmaceutów jednak niektórzy uciekają się do sposobów mniej konwencjonalnych. Stosuje się wtedy wywary ziołowe takie jak krople żołądkowe jak i akupunkturę czy też okłady ciepłe bądź zimne. Można rzec, że na przestrzeni dziejów powstało bardzo dużo sposobów leczenia tego typu schorzeń. Co na ból brzucha będzie najodpowiedniejsze? Myślę, że leki gdyż mimo mnogości rozwiązań medycyny kulturalnej, naturalnej i temu podobnej właśnie medykamenty stanowią najbardziej sukcesywny sposób walki z chorobami.

Zupełnie inne czynniki

Ból brzuchaCzasami jednak bóle różnych części ciała powodowane są zupełnie innymi czynnikami. Zaczynając od stresu a kończąc na sposobie żywienia. W chwili, gdy głównym daniem, które spożywamy na każdy obiad są produkty ciężkostrawne bądź śmieciowate jedzenie z restauracji oferujących Fast food musimy być gotowi na to, że w końcu nasz żołądek zacznie się buntować. Nie można jednoznacznie określić odporności każdego człowieka na tego typu pożywienie jednak mimo to odradza się spożywanie go w ilościach przekraczających normę. Jeżeli chodzi o ból brzucha stres również jest jednym z czynników wpływających na jego natężenie. Jednak poza lekami uspokajającymi i innymi sposobami na radzenie sobie ze zdenerwowaniem nie można sobie z nim poradzić. Ból brzucha jest niezwykle uciążliwy jednak jak w przypadku większości schorzeń łatwo można sobie z nim poradzić. Wystarczy chcieć.