Pokój dla siostry i brata

Pokój dla siostry i brata

19 sierpnia 2016 Off By Ela

Pokój dla siostry i brataKażde dziecko traktuje swój pokój jak własne królestwo. Jak wiadomo, dzieci marzą o tym, aby posiadać własny pokój i nie musieć go dzielić z bratem, ani siostrą. Jeżeli jeden pokój muszą dzielić dwie dziewczynki lub dwaj chłopcy, nie jest to jednak koniec świata. Gorzej, jeżeli okazuje się, że w mieszkaniu nie ma innych warunków i siostra musi zamieszkać z bratem.

Oczywiście, dla małych dzieci nie stanowi to żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, cieszą się one ze wspólnego pokoju i opiekują wzajemnie sobą. Z czasem, ta sytuacja zaczyna być jednak coraz bardziej napięta, ponieważ pojawiają się różnego rodzaju oczekiwania i żądania.

Pokój dla chłopca i dziewczynki

W jaki sposób przygotować pokój, w którym zamieszka dziewczynka i chłopiec? Przede wszystkim, konieczne staje się wydzielenie odrębnych przestrzeni w pokoju. Najlepiej, żeby były to dwie jego części. Pokój można podzielić, malując ściany na różne kolory i wybierając inne meble dla obojga rodzeństwa. Idealnym rozwiązaniem, będzie przygotowanie miejsca, w którym dziecko poczuje się jak u siebie. Może być to kotara, którą zasłoni łóżko, lub inne rozwiązanie. Ważne jest również to, aby każdy posiadał własne łóżko, nawet piętrowe, własne biurko i miejsce do nauki, a także miejsce do przechowywania zabawek i książek. Dzieci powinny móc jednocześnie zajmować się tym samym lub zupełnie innymi czynnościami w swoim pokoju.

Sprawiedliwe traktowanie dzieci

logoNajważniejsze jest jednak to, aby dzieci odpowiednio nastawić i zawsze traktować je sprawiedliwie. Najlepiej jest w ogóle nie wtrącać się do ich kłótni i nieporozumień. Młodzi ludzie świetnie poradzą sobie sami. Często rodzice jedynie pogarszają sprawę, kiedy wtrącają się i starają pomóc swoim dzieciom. Każde z nich powinno mieć swoje miejsce, w którym może swobodnie przebywać i trzeba nauczyć dzieci, aby potrafiły dać sobie spokój i odpoczywać od siebie przebywając w tym samym pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z pewnością rodzeństwo pozostanie ze sobą związane i będzie się lubiło. Jest to bardzo ważne dla późniejszych relacji rodzinnych.