Category: Porady i Informacje

Wakacje z czworonożnym przyjacielem

Brak komentarzy

Kategorie:Porady i Informacje

Wakacje z czworonożnym przyjacielemUrlop i wakacje to czas, w którym chcemy odpocząć i zregenerować siły. Wyjeżdżamy w przeróżne miejsca zlokalizowane w kraju i na świecie. Takie wypady mają na celu oderwanie nas od codziennego życia i obowiązków, a także problemów. Planować takie wycieczki możemy zarówno latem jak i zimą. O każdej porze roku czekają nas wszędzie ciekawe atrakcje. Krótkie weekendowe wypady lub dwutygodniowe wczasy są równie popularne. Jednak przed każdym wyjazdem musimy się odpowiednio przygotować. Jeśli jedziemy sami jest to bardzo proste jednak w przypadku podroży z dziećmi musimy się bardziej przyłożyć. A co jeśli zabieramy ze sobą zwierzę? Więcej…

Dlaczego warto wybierać polskie kosmetyki?

Brak komentarzy

Kategorie:Porady i Informacje | Uroda

Dlaczego warto wybierać polskie kosmetyki?Kiedy myślimy o dobrych kosmetykach często do głowy przychodzą nam znane, zagraniczne marki. Często nawet nie wiemy, że dany produkt został przygotowany na terenie naszego kraju.

Więcej…

Pokój dla siostry i brata

Brak komentarzy

Kategorie:Porady i Informacje

Pokój dla siostry i brataKażde dziecko traktuje swój pokój jak własne królestwo. Jak wiadomo, dzieci marzą o tym, aby posiadać własny pokój i nie musieć go dzielić z bratem, ani siostrą. Jeżeli jeden pokój muszą dzielić dwie dziewczynki lub dwaj chłopcy, nie jest to jednak koniec świata. Gorzej, jeżeli okazuje się, że w mieszkaniu nie ma innych warunków i siostra musi zamieszkać z bratem. Więcej…

Jak poradzić sobie z problemami z trawieniem?

Brak komentarzy

Kategorie:Leczenie i profilaktyka | Porady i Informacje | Zdrowa dieta | Zdrowie

 

Jak poradzić sobie z problemami z trawieniem?Wszyscy żyjemy dzisiaj w ciągłym biegu i zamieszaniu. Często nie mamy więc czasu na regularne spożywanie posiłków i zadowalamy się byle czym. Zdarza się więc, że jadamy na mieście lub zamawiamy gotowe posiłki z knajpy. Nie odbija się to pozytywnie na naszym zdrowiu. Przede wszystkim, powoduje to oczywiście otyłość. Poza tym, wiele osób odczuwa również problemy ze strony układu pokarmowego. Więcej…

Tradycyjne smaki zdrowej kuchni włoskiej.

Brak komentarzy

Kategorie:Porady i Informacje | Zdrowa dieta | Zdrowie

Tradycyjne smaki zdrowej kuchni włoskiej.Kuchnia włoska wbrew pozorom jest niesamowicie zdrowa. Wielu ludzi myśli inaczej, ponieważ uważa, że wszechobecna w każdym daniu włoska pasta to bomba kaloryczna, która nie pozwala na zachowanie idealnej sylwetki i dobrego stanu zdrowia. Warto byłoby jednak apelować do świadomości i zmieniać stereotypy myślenia, ponieważ prawda jest zupełnie inna niż nam się wydaje. Więcej…

Witamina D – zadbaj o jej poziom!

Brak komentarzy

Kategorie:Porady i Informacje | Uroda

Specjaliści alarmują: coraz więcej Polaków ma poważne niedobory witaminy D. Powodów jest kilka. Zdaniem ekspertów to stres, nasz tryb życia i dieta. Pocieszające jest jednak to, że z tym można sobie poradzić! Witamina D pełni w naszym organizmie mnóstwo szalenie istotnych funkcji. Jeśli jest w odpowiednim stężeniu sprawia, że nasze kości są mocne, a zęby zdrowe. Tymczasem niedobór witaminy D może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Więcej…

Odżywianie – o czym warto pamiętać?

Brak komentarzy

Kategorie:Leczenie i profilaktyka | Porady i Informacje | Zdrowa dieta | Zdrowie

Nie ma wątpliwości, że odżywianie w czasie ciąży jest sprawą bardzo istotną, która musi być szczegółowo omówiona z lekarzem prowadzącym ciążę. W ten sposób nie tylko unikamy wszelkich wątpliwości, ale doskonale wiemy jak mamy się odżywiać, aby wyszło to na korzyść naszemu dziecku i jakie zmiany powinniśmy wprowadzić do naszego harmonogramu.

Więcej…

Niekonwencjonalne metody

Brak komentarzy

Kategorie:Leczenie i profilaktyka | Porady i Informacje | Zdrowie

Oczywiście bóle brzucha mogą występować także z powodu picia nadmiernej ilości napoi alkoholowych ewentualnie z powodu stresu. Właśnie nerwobóle są najciekawszym i najbardziej uciążliwym symptomem tej choroby. W dzisiejszych czasach ciągle gonimy przed siebie nie patrząc często na swoje zdrowie. Jest to dosyć pospolity błąd który jest efektem stałego rozwoju ludzkości. Praca w dzisiejszych czasach jest niezwykle uciążliwa i jesteśmy często narażeni na sytuacje stresowe.

Więcej…

Na bóle brzucha

Brak komentarzy

Kategorie:Choroby | Porady i Informacje | Zdrowie

Na ból brzucha czasami nie ma żadnej rady. Jest to jedno z tych schorzeń, które towarzyszą nam praktycznie przez całe życie i czasami jesteśmy na nieskazani naprawdę często. Wielokrotnie każdy z nas na pewno odczuwał boleści w okolicach jamy brzusznej zastanawiając się jak sobie z nimi poradzić. Powinniśmy zacząć od identyfikacji problemu nie zaś jego usunięcia. Większość buli brzucha dzieli się na trzy kategorie, z których każda odpowiada innym częściom tego jakże ważnego dla nas obszaru ciała.

Więcej…

Różne przyczyny

Brak komentarzy

Kategorie:Leczenie i profilaktyka | Porady i Informacje | Zdrowie

Przyczyny bólu brzucha mogą być różne. Zazwyczaj odczuwamy tego typu boleści z powodów zapaleń narządów wewnętrznych jednak problematyka tego schorzenia jest bardziej rozległa. Ból brzucha może być powodowany sposobem żywienia bądź też stresem. Najbardziej uciążliwe są nerwobóle gdyż w ich przypadku nie da się przeprowadzić konwencjonalnego leczenia tradycyjnymi sposobami. W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu.

Więcej…