W jaki sposób dawkować witaminę D?

W jaki sposób dawkować witaminę D?

18 października 2016 Off By Ela

W jaki sposób dawkować witaminę D?Witamina D jako jedna z niewielu, może być pozyskiwana w sposób naturalny, czyli za pośrednictwem promieni słonecznych oraz produktów spożywczych. Wiadomo jednak, że ilość witaminy D dostarczanej do organizmu tą drogą jest niewystarczająca, dlatego też wskazana jest dodatkowa suplementacja. Wybierając preparaty witaminowe należy zwrócić uwagę na zawartość witaminy D oraz indywidualne potrzeby organizmu.

Często można usłyszeć, że dawkowanie witaminy zależy od wielu czynników. Kwestią priorytetową jest oczywiście wiek danej osoby, nie mniej jednak równie ważny jest tryb życia czy też karnacja.

Witamina D dla każdego

Jak dowodzą badania naukowe, osoby o ciemnej karnacji, pracujące w godzinach nocnych, a także otyłe wymagają większej ilości witaminy D. Zwiększone zapotrzebowanie wykazują także kobiety w ciąży. Prawidłowe dawkowanie witaminy D w znaczny sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Należy pamiętać, że niedobór tego pierwiastka, choć często niezauważalny, powoduje spore spustoszenie w organizmie, przyczyniając się do wielu poważnych, przewlekłych chorób.

Więcej informacji dostępnych na stronie http://www.naturalnawitaminazycia.pl/dawkowanie-suplementacja-witaminy-d

Witaminę D najbezpieczniej pozyskiwać ze źródeł naturalnych, czyli słońca oraz produktów spożywczych. Zazwyczaj jest to jednak ilość niewystarczająca, a co za tym idzie, konieczna staje się odpowiednia suplementacja. Należy jednak pamiętać, że ilość witaminy D dostarczanej w postaci suplementów powinna odpowiadać indywidualnym potrzebom danej osoby.

Większe dawki witaminy D

Większe dawki witaminy D powinny przyjmować osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka, czyli osoby otyłe, o ciemnej karnacji, pracujące w nocy, a także kobiety w ciąży. Godny podkreślenia jest również fakt, iż popularny tran czy też preparaty wielowitaminowe najczęściej zawierają niewystarczającą dawkę witaminy D, a tym samym konieczna jest dodatkowa suplementacja, zwłaszcza w przypadku osób ze stwierdzonym niedoborem witaminy D. Suplementy z witamina D można traktować jako dopełnienie codziennej diety. Wskazane jest zażywanie witaminy D przez cały rok, wyjątek stanowią wyłącznie osoby dorosłe, które mogą stosować przerwę w suplementacji między majem a wrześniem. Warunkiem jest jednak regularne przybywanie na słońcu i ekspozycja co najmniej 20% ciała, a także unikanie kosmetyków ochronnych z filtrem UV.