Wakacje z czworonożnym przyjacielem

Wakacje z czworonożnym przyjacielem

26 października 2016 Off By Ela

Wakacje z czworonożnym przyjacielemUrlop i wakacje to czas, w którym chcemy odpocząć i zregenerować siły. Wyjeżdżamy w przeróżne miejsca zlokalizowane w kraju i na świecie. Takie wypady mają na celu oderwanie nas od codziennego życia i obowiązków, a także problemów. Planować takie wycieczki możemy zarówno latem jak i zimą. O każdej porze roku czekają nas wszędzie ciekawe atrakcje. Krótkie weekendowe wypady lub dwutygodniowe wczasy są równie popularne. Jednak przed każdym wyjazdem musimy się odpowiednio przygotować. Jeśli jedziemy sami jest to bardzo proste jednak w przypadku podroży z dziećmi musimy się bardziej przyłożyć. A co jeśli zabieramy ze sobą zwierzę?

Podróże samochodem

Podróżowanie z naszymi czworonogami jest co raz bardziej popularne. Wakacje wspólnie z psem, kotem czy nawet innymi zwierzętami mogą być naprawdę udane i bezproblemowe jeśli zadbamy o odpowiednie przygotowanie. Pierwszym krokiem musi być znalezienie takiego hotelu, w którym akceptowane są zwierzęta domowe. Lokalizacja noclegu również nie jest bez znaczenia. Jeżeli wybieramy się na wakacje z psem to warto zadbać o to by okolica hotelu umożliwiała wyprowadzanie go na spacery. Kolejnym ważnym aspektem jest zadbanie o dokumenty i inne obowiązkowe rzeczy. Jeżeli podróżujemy po kraju nie będzie to sprawiało wiele problemu. Paszport, czip czy też odpowiednie szczepienia są zazwyczaj wymagane w zależności od danego kraju. Jeśli wybieramy się za granicę warto zatem przyjrzeć się dokładnie przepisom.

Choroby lokomocyjne

Forma podróżowania jest niezwykle istotna. Nie wszystko musi podpaść do gustu naszemu pupilowi. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że pies będzie zestresowany w samolocie wybierzmy lepiej samochód. W przypadku choroby lokomocyjnej możemy skorzystać z rożnych leków dostępnych u weterynarza dzięki czemu podróż nie będzie nieprzyjemna dla psa lub kota. W publicznych środkach transportu niezwykle ważne jest korzystanie z transporterów, kagańców czy innych elementów. Wymagane są one ze względów bezpieczeństwa zwierzęcia i innych.

Podróżowanie ze swoim czworonożnym przyjacielem nie musi być stresujące jeśli zadbamy o wszystko przed wyjazdem. Dzięki temu możemy spędzić całą rodziną przyjemnie czas.

Zobacz:

https://rodzinazdrowia.pl/ze-zwierzakiem-na-urlop-jak-sie-do-tego-przygotowac