Zatoki i woreczek żółciowy

Zatoki i woreczek żółciowy

15 lutego 2015 Off By Ela

Każdy ma w głowie zatoki, jednak nie każdemu one chorują. Zwykle przeziębiamy je, kiedy chodzimy zima bez czapki, ponieważ rzecz jest w tym, iż one są przeziębione. Dlatego warto wziąć pod uwagę, żeby dbać o głowę, żeby jej bez powodu nie przeziębić. Oczywiście zatoki chorują także z powodu prostego kataru, gdy po nim mamy uszkodzoną błonę śluzową nosa.

Przez nos, w którym błona niczego nie chroni, wchodzą różnorodne bakterie. Gdy dokuczają nam zatoki leczenie ich jest uzależnione od tego, w jakim stanie one są i jak bardzo choroba się rozwinęła. Jeśli jest to początek, możemy zafundować sobie inhalacje, które pomogą nam w oczyszczeniu zatok. Jednak w przypadku poważnej infekcji, będzie nam potrzebny antybiotyk, który przepisze nam tylko lekarz.

Usunięcie woreczka

Jeśli mamy kamienie w woreczku żółciowym, jedynym sposobem na ich wyleczenie jest usunięcie woreczka wraz z kamieniami. Jest to możliwość tylko operacyjna. Gdyby w woreczku były tylko niewielkie złogi, wówczas można by było je rozpędzić lekami, jednak bardzo dużo przypadków jest, że w woreczku są już kamienie, które usuwa się wraz z woreczkiem. Woreczek żółciowy to coś, co jest nam bardzo potrzebne.Jednak, kiedy wytworzy się nam kamień w woreczku żółciowym, wówczas nie ma już możliwości do wyleczenia inaczej, niż przez usunięcie woreczka, wypełnionego kamieniami. Dlatego dużo lepiej jest zadbać o woreczek żółciowy, niż potem żałować, ze się popsuło swoje zdrowie i zafundowaliśmy sobie operację.

Co na katar u dziecka?

Zatoki i woreczek żółciowyW sieci jest bardzo wiele porad, co na katar dla dziecka zastosować, żeby nie używać zbyt dużo kropli do nosa, ponieważ wysusza i uszkodzą nam śluzówkę, co spowoduje, że bakterie będą miały doskonały dostęp do nosa i zatok. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, gdyż bakterie atakujące małe organizmy, są bardzo groźne. Źle wyleczony katar powoduje kolejne choroby dzieci. Bardzo trudno jest dobrać leki dla maleńkich dzieci, ponieważ jest wyjątkowo mało leków, które można zastosować u maluchów. Dlatego mamy się często dzielą doświadczeniami, co na katar u niemowląt zastosować, żeby nie zrobić dziecku krzywdy. Zwykle takie porady są najcenniejsze, ponieważ matki podają porady według własnych doświadczeń a nie według tego, co przeczytały. Jeśli mamy zatkany nos, wystarczy mieć jakiś lek, który rzeczywiście da nam możliwość odetkania nosa. Jednak w przypadku dzieci, nie ma takiej możliwości, ponieważ leki może i zatrzymają katar, jednak narobią wiele szkód w małym ciele.